Nigdy nie jest za późno

PICT00431 Serbia

Człowiek marzy przez całe życie. I każdy moment życia jest odpowiedni, żeby realizować swoje pragnienia. Bardzo lubię krótkie zdanie: Nikad nije kasno – Nigdy nie jest za późno. Napisałam je po serbsku, bo to motto i tytuł serbskiego programu telewizyjnego typu reality show. W jednym z odcinków wystąpił pewien pan. Wyszedł na estradę i zaśpiewał… i zrobił wielkie wrażenie na wszystkich słuchających. Romantyczna piosenka „Vidjas li mi staru ljubav” jest dobrze znana na Bałkanach. Muzyka tego regionu jest dość charakterystyczna i może nie przemawia do każdego, ale posłuchajcie i zwróćcie też uwagę na akordeonistę – wirtuoza.

PICT0054

Tu (na YouTube) znajduje się fragment programu, o którym wspomniałam i piosenka Vidjas li mi staru ljubav – Czy widujesz moją starą miłość? Nie złość się przyjacielu, że znowu o nią pytam. Czy zmieniła się? Czy mnie jeszcze pamięta? Powiedz mi przyjacielu, powiedz mi wszystko…

Piosenkę ma w swoim repertuarze legenda serbskiej muzyki Saban Saulic, gdybyście chcieli jej posłuchać w jego wykonaniu, znajdziecie ją tu:  YouTube: Vidjas li mi staru ljubav

PICT0052Zamieszczone w tekście zdjęcia zrobiłam w Serbii, w wąskim kanionie zamkniętym skałami, gdzieniegdzie zwieszającymi się niemalże nad głowami. Kręta droga z kilkunastoma tunelami biegnie wzdłuż rzeki Niszawy. To miejsce to Sicevacka klisura objęta ochroną od lat siedemdziesiątych XX wieku.

2 myśli w temacie “Nigdy nie jest za późno”

    1. Na pewno tak 🙂 Podczas gdy śpiewał, obecna tam piosenkarka powiedziała, że jest pewna, że może z nim jeszcze dziś zaśpiewać i zrobiła to. Nie wiem, czy doszłaś do tego momentu (zaśpiewała z nim inną piosenkę po rozmowie jurorów). Nigdy nie jest za późno, żeby mieć swoje pięć minut i ja zawsze podziwiam ludzi, którzy często spontanicznie, podejmują takie próby.
      Serdecznie pozdrawiam 🙂

      Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s