Pierwszy krok w Nowy Rok… Bo przecież żyje się tylko raz…

1927 suknie wieczorowe

Wchodzimy więc w okres balów — właściwie przygotowań do balu — w okres radosny, do zabawy przepisany przez kalendarz. Więc choć nie zawsze na duszy wesoło, sprawy toalet balowych w tym okresie zajmują wszystkie Panie, które mają trochę sympatii i serca dla mody  – pisano w 1929 roku, w grudniowym wydaniu pisma dla kobiet.

lata30te suknie wizytowe2

Wydaje się, że w dzisiejszych czasach moda jest mniej kategoryczna w kwestii toalet na dzień, popołudnie i wieczór (mniej lub bardziej uroczysty), ale nie przestała podkreślać różnic w wyborze stroju na określone okazje.  Ubiór potrafi dodać uroku atmosferze, a ponieważ nie warto sobie reglamentować przyjemności, nawet jeśli nie wybieramy się na wielki bal, nawet jeśli witamy Nowy Rok w domu, może warto spędzić sylwestrową noc w balowym stroju i nastroju.

***

Samo wednyż se żiwee… Tylko raz się żyje, tylko raz się kocha, Tylko raz się wybacza, tylko raz daje Bóg – śpiewa bułgarska piosenkarka Ivana. – Życie i zdrowie niech będzie dla nas. Życie. I zdrowie. I troszeczkę szans… Bo przecież żyje się tylko raz.

Nie jestem pewna czy teledysk, który zamieściłam z You Tube będzie się wyświetlał, poniżej wklejam tę samą piosenkę, wykonaną przez Ivanę na koncercie.

TU – link do teledysku na You Tube

***

2 w 1. Z podróży do świata retro

 

Wszystkich, którzy chcą zajrzeć do świata retro –zapraszam TU.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s