feather-608956_960_720Urodziny książki nie zawsze są łatwe. Dla mnie (i chyba każdego autora) książka jest jak dziecko. Dojrzała do wydania budzi obawę, nasuwają się pytania (Jakie będą jej dalsze losy? Co ją spotka, gdy wyruszy w świat? Jak zostanie przyjęta?) O tym, czy i jak długo będzie żyła, zadecydują Czytelnicy.

książki mają dusze2

23 kwietnia wszystkie książki mają swoje święto i myślę, że w pełni  zasługują na posiadanie swojego dnia. Dzięki nim możemy podróżować w czasie i przenosić się do najodleglejszych zakątków świata, po obiedzie możemy wybrać się do Afryki bez obawy, że nie zdążymy wrócić na kolację. Książki powierzają nam sekrety swoich bohaterów. Niektórzy stają się nam bliscy, zaprzyjaźniamy się z nimi, a czasem utożsamiamy. Wzbogacają nasze życie, pobudzają wyobraźnię.

Myślę, że najlepszym sposobem na uczczenie tego dnia jest spędzenie kilku chwil z książką. Może ulubioną? A może nieznaną, czekającą na Czytelnika na bibliotecznej półce?

Wczoraj szukałam czegoś na mojej domowej  półce z książkami i dwie spadły na podłogę: jedna część trylogii Williama Goldinga i powieść Balzaka. Chyba chciały dać do zrozumienia, że warto do nich wrócić. Ten przypadek sprawił, że Dzień Książki spędzę z kuzynką Bietką.

Z okazji święta obdarowałam moje książki kwiatami. Niestety, nowy „kociołek” nie ma jeszcze okładki, ale ponieważ istnieje, też tu jest. 🙂

książki

 

23 kwiecień to także Dzień Praw Autorskich. Warto o nich przypominać, bo powszechne jest ich łamanie.

23.04 Dzień Książki i Praw Autorskich

Reklama