Co poleca miś?

Miękki, puchaty, ciepły. Miło się do niego przytulić… To oczywiście pluszowy miś – bohater dnia. Dziś jego święto. Kochają go przede wszystkim dzieci. W nas, dorosłych, budzi miłe wspomnienia. W Dzień Pluszowego Misia trudno się do nich nie uśmiechać.

miś

Nie przypadkiem znalazł się tu czytający miś. Tak się pluszak zaczytał, że muszę mówić za niego. 😉  I on, i ja, chcemy polecić książki, które przenoszą do ciekawych zakątków świata. Wydawnictwo Bernardinum, które wydało mojego „kociołka”, zawsze ubiera je w piękną, kolorową szatę. W tym samym czasie premierę miała moja książka i „Safari. Zapiski przewodnika karawan” (Paweł Kardasz), a troszkę później „Duchy we śnie. Duchy na jawie” (Grzegorz Kapla). W katalogu Wydawnictwa są także książki Elżbiety Dzikowskiej i Tony’ego Halika. Na pewno niektórzy pamiętają tego wspaniałego podróżnika i gawędziarza z programów TV „Pieprz i wanilia”. O życiu Pana Halika i jego książce „Jeep. Moja wielka przygoda” kilka słów znajduje się TU – na stronie „Monika Olga czyta” (w archiwach P. Moniki znajduje się też recenzja „Safari” i mojej książki). Książki o podróżach, to także książki o życiu, często o innej codzienności. Myślę, że dla sympatyków tego gatunku literackiego to ciekawe propozycje. A może ktoś czytał któryś z wymienionych tytułów?

bernardinum książki

 

8 myśli w temacie “Co poleca miś?”

  1. Oj nie znam tych książek, w ogóle nie czytałam chyba jeszcze niczego z Bernardinum. A kiedyś tak lubiłam książki podróżnicze, dzisiaj chyba zaspokajam ciekawość poprzez programy telewizyjne. W ogóle teraz taka ogromna podaż ciekawych książek, że mam już zamęt w głowie. Na lubimy czytać, na półce Chcę przeczytać, mam już 1290 książek i ciągle dochodzą nowe. Sama już widzę, że przesadziłam :-/

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s