A ja znowu sobie marzę…

Magiczna bożonarodzeniowa atmosfera (jeszcze unosząca się w powietrzu) i nadchodzący Nowy Rok nastrajają do snucia realnych i nierealnych marzeń. „Nowy Rok – nowe Szczęście” – hasło pojawiające się na Bałkanach co krok (tuż po świętach), pomaga zaszaleć fantazji, pełne jest nadziei na spełnienie pięknych życzeń. Ja dziś, jak Dyzio Marzyciel przyglądam się niebu błękitnemu i myślom daję pełną swobodę. Dyzio chciał widzieć stosy ciastek w obłoczkach płynących, a ja mam przed oczami  wizję kolejnych dni styczniowych… kwietniowych, majowych… październikowych… grudniowych. I ludzi – uśmiechniętych, życzliwych, budujących mosty, burzących mury dzielące ich od siebie; niepoprawnym mącicielom spojrzeniem dezaprobaty mówiących: – Nie damy się nabrać.  A w każdym domu – obok kuferka wypełnionego doświadczeniami (nie ma w nim dwóch egzemplarzy tego samego złego doświadczenia) – szkatułka z porcyjkami szczęścia na każdy dzień.

– Jaki piękny byłby wtedy świat! – wzdycham za Dyziem…

2020_960_720

Myślę, że przed Sylwestrem wyklikam jeszcze kilka słów, gdyby jednak stało się inaczej już dziś życzę, żeby nikogo nie zawiódł Nowy Roczek, który urodzi się za chwilę. Niech wyrośnie na Rok pełen uroku, przynoszący tylko dobre wieści.

nowy rok 2020

***

Lepa Brena i nieśmiertelna bałkańska piosenka „Čik pogodi”

18 myśli w temacie “A ja znowu sobie marzę…”

 1. Życzenia ciekawe, na pewno szczere, a Ja szczerze dziękuję za nie. Również Tobie życzę SZCZESLIWEGO NOWEGON. ROKU. Serdeczne pozdrowienia znad sztalug malarskich przesyła Krysia

  Polubione przez 1 osoba

 2. Ja życzę Tobie i Twojemu Mężowi, aby 2020 rok był dobry dla nas wszystkich. Niech wygasi wszelkie źródła niepewności i niepokoju i niech sprawi, aby ludzie poczuli się braćmi, a nie przeciwnikami politycznymi. Ściskam Was mocno Marysia.

  Polubione przez 1 osoba

 3. Znowu mi uciekła druga strona mojego bloga i nie pokazuje mi się na górze pierwszej strony polecenie, aby otworzyć stronę do pisania. Tym razem nic nie robiłam. Nie wiem, co się dzieje. Zupełnie zgłupiałam. Ściskam Marysia.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Marysiu, myślę, że wchodziłaś do menu bloggera z wąskiego paska nawigacyjnego znajdującego się na górze strony (jest na nim logo bloggera – biała litera B na pomarańczowym tle). Zauważyłam, że nie ma tego paska na Twojej stronie (w nowym szablonie). To logo możesz dodać w taki sam sposób jak dodałaś swoją grafikę w panelu bocznym (trzeba wejść na stronę panelu bloggera – możesz to zrobić wchodząc na adres http://www.blogger.com – jeśli wylogowałaś się, musisz się zalogować; jak już będziesz w swoim panelu nawigacyjnym klikasz UKŁAD, następnie „dodaj gadżet”; z listy gadżetów wybierasz LOGO, zapisujesz, a jak pojawi się ono na Twojej stronie, kliknięcie na logo zawsze przeniesie Cię na stronę z menu).
   Sprawdź też jak wejdziesz w UKŁAD czy masz na górze PASEK NAWIGACYJNY, jeśli tak kliknij na EDYTUJ (z prawej strony), otworzy się okno, wybierz pasek, który Ci się podoba i kliknij zapisz (niewykluczone, że jest on wyłączony i dlatego się nie pokazuje).
   Marysiu, jeśli napisałam niejasno i coś się nie uda, daj znać.
   Buziaczki dla Ciebie. 🙂

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s