Pchła to też istota

O kalendarzu nietypowych świąt wspominałam nie raz. Chyba uzależniłam się troszeczkę od zaglądania do niego od czasu do czasu. Dziś, po raz pierwszy w nowym roku, „rzuciłam okiem” na ten specyficzny terminarz. Okazało się, że promuje on w styczniu  wyznawanie uczuć. I dobrze. Zdarza się przecież, że ciepłe myśli pojawiają się w sercu, a usta… ani mru-mru… chociaż wiemy, że miłe słowa to świetne lekarstwo na szarość, poprawę nastroju i środek wywołujący uśmiech.

piesekPrzytulenie, miłe nie tylko dla ludzi (myślę, że w wyrażaniu uczuć znaczenie drobnych gestów jest nie mniejsze niż słów), ma swój dzień 21 stycznia. Przytulenie skojarzyło mi się z Janem Kaczmarkiem i jego piosenką, a jej słowa wyjaśnią tytuł mojego dzisiejszego tekstu o trzech kartkach z kalendarza.

Do serca przytul psa,
Weź na kolana kota,
Weź lupę, popatrz – pchła!
Daj spokój, pchła to też istota…

***

13 stycznia – Dzień Wzajemnej Adoracji

14 stycznia – Dzień Ukrytej Miłości

21 stycznia – Dzień Przytulania

A dziś – 7 stycznia – Dzień Dziwaka 🙂

 

12 myśli w temacie “Pchła to też istota”

 1. Fajne dni! Też lubię zaglądać do tego kalendarza! Powiedziałabym, że jest uśmiechnięty, poprawia humor! 😉
  Skarlet! Muszę się usprawiedliwić, że nie zawsze „od ręki” komentuję Twoje teksty i nie jest to moja zła wola. Nie każdego dnia siadam do komputera. Blogi mam wklepane w telefon i o ile czytać mogę wszystkie, to komentować mogę jedynie te z Blogera. WordPress moich komentarzy telefonicznych nie przyjmuje. Wyjaśniam, bo nie chcę, żebyś źle o mnie myślała.
  Przytulam zgodnie z treścią notki! :))

  Polubione przez 1 osoba

  1. Bardzo, bardzo dziękuję ❤
   Kilkanaście minut temu byłam na Twojej stronie, Marysiu, żeby napisać Ci w komentarzu o kilku informacjach dotyczących obsługi Bloggera (krok po kroku). Opublikowałam je na swojej stronie, która tylko była, ja tam prawie nie zaglądałam. Link do strony wkleiłam.
   Przytulam i przesyłam moc serdeczności. 🙂

   Polubienie

   1. Skarlet! Czy w tych informacjach było też jak na nowo wstawić pasek nawigacyjny? Ja nie znalazłam żadnych informacji od Ciebie na moim blogu. Gdzie mam ich szukać? Wszystko, co jest od Ciebie jest dla mnie bardzo ważne. Wszystkie porady od razu drukuję i przechowuję w osobnej teczce. Są one dla mnie jak elementarz dla dziecka. Ściskam Cię mocno Marysia.

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s