Co w mojej duszy gra?

Ograniczyłam trochę kontakty z internetowym światem. Dziś zauważyłam, że od trzech tygodni nie wyklikałam tu ani słowa. Chyba trochę winien temu Czas. Rozpędzony – głuchy jest na prośby, mowy nie ma o jakiejkolwiek współpracy i tak, dzięki niemu, doleciałam do czerwca sama nie wiem kiedy.

Moim lekarstwem na zmęczenie jest muzyka. Wracam do niektórych piosenek. Jedną z nich jest ta znajdująca się poniżej (znalazła się na play liście, na końcu mojej ostatniej książki, tuż, tuż po wyznaniu w rozdziale „Co w mojej duszy gra” 😉 ).

W bałkańskim kociołku

Tłumaczenie fragmentów tekstu piosenki: Od stu lat tylko ciebie kocham, ale przed wszystkimi muszę zaprzeczać. Rozbiłam twój świat. Nie wiem po co ci ja. Rzeczywistość uderza w twarz. Dla ciebie królowa, dla wszystkich błądząca grzesznica. Nienawidzę naszej miłości. Wypijam ostatnią lampkę i odejdę, ale czy coś zmienię? Do końca życia nasze dusze będą się kochać. Dlaczego nie mam prawa do szczęścia?

Teledysk znajduje się na YouTube.

W międzyczasie odkrywałam nowego Bloggera. Zapewne posiadacze blogów wiedzą już, że Blogger wprowadza nowy interfejs. Na razie jest możliwość przełączania się między nową i starą wersją. „Za chwilę” to się zmieni (trzeba będzie korzystać z nowej wersji). Są zmiany w edytorze tekstu. Chyba warto spróbować poznać nowe zasady, bo w przypadku jakichś problemów można jeszcze wrócić do znanej wersji Bloggera. TU zamieściłam screeny (z objaśnieniami) i napisałam kilka słów o tym jak pisać posty po nowemu, jak dodawać obrazy (jak je rozmieszczać, jak ustawić ich rozmiar), jak zmienić szablon bloga.

blogger krok po kroku

14 myśli w temacie “Co w mojej duszy gra?”

 1. Jesteś absolutnie niesamowita!!!
  Powiem, że jak zobaczyłam wszystkie te zrzuty i opisy, to się załamałam! :(( Pierwsza rzecz, to sobie to wszystko wydrukowałam i spróbuję to jakoś rozgryźć. Jeśli nie dam rady, po prostu przestanę pisać- choć z dużym żalem, bo polubiłam blogosferę…
  Bardzo dziękuję za pomoc. Pozdrawiam serdecznie! 🙂

  Polubione przez 1 osoba

  1. Kochana BBM, skreśl myśl o zaprzestaniu pisania.
   Jestem pewna, że dasz radę. Znajoma skorzystała z mojej „instrukcji” i napisała mi, że na pierwszy rzut oka wydaje się pisanie po nowemu skomplikowane, a nie jest źle. Spróbuj napisać jakiś tekst w nowym edytorze. Myślę, że mając zrzuty ekranu i klikając po kolei – okaże się to łatwiutkie. Trochę szkoda, że Blogger zastąpił ikonkami napisy (np. nowy post czy zapisz).
   Gdyby okazało się, że masz jakiś problem – napisz, pomogę (i przy okazji poprawię „instrukcję”, jeśli coś jest niejasne).
   Żeby przejść do nowej wersji trzeba kliknąć przycisk znajdujący się w lewym dolnym rogu ekranu. W tym tym samym miejscu (pod menu, pod listą czytelniczą) jest napis „Przywróć starszą wersję Bloggera”.
   Serdeczności! ❤

   Polubienie

 2. Droga Skarlet! Powtórzę za BBM. Jesteś niesamowita. Nie dosyć, że sama masz w jednym, małym palcu wszystkie te nowości, to dzielisz się nimi z nami – dyletantami. Ja jestem przyzwyczajona do tego, co już zdążyłam pojąć, a tu zmiana i do tego chyba już wchodzi w życie, bo z ostatnim wpisem po staremu miałam już problemy. Do następnego wpisu będę chciała wykorzystać, podany przez Ciebie, nowy sposób. Jak znam swoje zdolności, to początki mogą być bardzo trudne, może nawet trudne do przeskoczenia. Na razie wydrukowałam sobie Twoje wskazówki, położę je na biurku obok włączonego komputera i postaram się krok po kroku zrobić tak, jak polecasz. Czy mi się to uda, trudno powiedzieć. Zobaczymy. Jeszcze raz dziękuję za to, że myślisz o nas, że starasz się nam pomagać i za całe dobro, które od Ciebie do nas płynie. Dziękuję za to, że jesteś. Moc buziaków. Jeszcze raz dziękuję. Marysia.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Marysiu, kochana 🙂 nie mam wątpliwości. Poradzisz sobie na pewno. Nowa wersja wydaje się sprawniejsza.
   Zmieniły się przyciski (zapisz, opublikuj itd.), znalazły się też w innych miejscach i może to wywołuje uczucie zagubienia.
   Byłam ciekawa nowego Bloggera i wypróbowałam wszystko. Gdyby okazało się, że coś jest niejasne lub czegoś brak – pisz. Jak wiesz, jeśli będę potrafiła – pomogę.
   Jeszcze przez „chwilę” będzie dostępna stara wersja, a więc warto próbować coś napisać (czy dodać obraz w nowej), bo w każdej chwili można się przełączyć. Może przy okazji spróbujesz wrócić do szablonu z paskiem nawigacyjnym, bo wiem, że Ci go brak.
   Serdeczności, Marysiu 🙂 Powodzenia! 🙂

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s