Kuchnia bałkańska i ziołowa magia

kuchnia bałkańska

IMG_2739

by zyc wolniejPW książce „W bałkańskim kociołku” obok wspomnień z mojego codziennego życia i podróży, obok faktów, legend, zwyczajów i przesądów musiały znaleźć się smaki kuchni, jej charakterystyczne cechy i kilka słów o tym, jak niektórzy mieszkańcy Bałkanów odbierają polskie potrawy. W treści są przepisy na bałkańskie dania (m.in w rozdziałach: Co jemy o poranku / Czas na obiad / Burek i ryba po grecku).

banica
„W bałkańskim kociołku” foto: A. Krizel

TU znajdują się fragmenty książki, opis, opinie, cena (książka jest w twardej oprawie, z kolorowymi fotografiami we wnętrzu; dostępna w księgarniach od 15.06.2019 r.). 

książki o Bałk. Kawa

 

***

ziołowa magiaW „Ziołowej magii” zgromadziliśmy stare bałkańskie recepty na dolegliwości ciała i duszy, przepisy na lecznicze nalewki i potrawy zapobiegające otyłości. Jako że zioła zawsze były kojarzone z magią, nie zabraknie kilku słów o tym jak nasze babcie przy ich pomocy walczyły z przeciwnościami losu. W książce są też przepisy na proste, ziołowo-owocowe kosmetyki, których skuteczne działanie zaskoczyło już nie jednego sceptyka… W rozdziale „Baba Vanga – znachorka, jasnowidzka, fenomen”, nakreśliliśmy sylwetkę niezwykłej osoby, dobrze znanej na całych Bałkanach.

„Mówiła, że jeśli ktoś idzie do niej po poradę, zanim wejdzie, ona wie wszystko. W jej głowie pojawia się jego życie – „jak na taśmie filmowej”. Jeśli widzi złą przyszłość dla człowieka, który u niej jest, nie mówi mu co się wydarzy, jedynie udziela rad.” 

Książka „Ziołowa magia” nie jest już dostępna w sprzedaży. O Vandze i historii proroczej wizji poruszającej do dziś Bałkany jest w książce „W bałkańskim kociołku”

by zyć wolniej wyd bernardinum

 

***

„Ziołowa magia” – spis treści ostatniego wydania

spis treści
spis treści

Patronat medialny nad ostatnim wydaniem „Ziołowej magii”

patronat medialny

Lubimy Czytać ********** (8,75/10) UpolujEbooka ***** (4,38/5) Księgarnia Ravelo ***** (5/5)

biac582a-i-czarna-magia.jpg

 

 

3 myśli w temacie “Kuchnia bałkańska i ziołowa magia”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: